|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !


Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

  ŞİŞMANLIK BULAŞICI ÇIKTI:DS

  Paylaş
  avatar
  Armoni
  PatRoN
  PatRoN

  Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
  Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
  Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 17/04/10
  Yaşım Yaşım : 26
  MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
  Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 669

  :(( ŞİŞMANLIK BULAŞICI ÇIKTI:DS

  Mesaj tarafından Armoni Bir Çarş. Mayıs 26, 2010 12:45 pm

  Eğer şişman bir arkadaşınız varsa aman dikkat! Çünkü siz de şişmanlamak üzeresiniz demektir. Çünkü şişmanlık bulaşıcıymış! Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre aşırı kilolu gençler ile bu gençlerin yakın arkadaşları arasında güçlü bir ilişki olduğu ortaya çıktı.

  Ekonomi ve İnsan Biyolojisi Bülteni isimli dergide yayınlanan rapora göre, özellikle aşırı kilolu arkadaşları olan 10 ile 20 yaş arası gençlerin de kilo sorunu yaşadıklarını, bunun çoğunlukla bu gençlerin kilolu arkadaşlarını taklit etmeleri ve kilolarıyla dalga geçmelerinden kaynaklandığına dikkat çekti.

  Araştırmayı yapan uzmanlar, 2 yıl aralıklarla 5 bin genç üzerinde odaklandı. Uzmanlar araştırmalarında kilolu gençlerin birbirlerini bulduklarına ve sürekli bir arada bulunmaya başladıkları belirtildi. Araştırmada en dikkat çekici nokta ise, aşırı kilolu arkadaşları olan bir çocukta bu durum zamanla kilo almasına neden oluyor.

  Uzmanlar örnek olarak ise, "1.75 metre boyunda ve 66 kilo ağırlıkta olan bir genç sağlıklı biri olarak kabul edilir. Ancak bu gencin aynı boyda olan fakat sonradan 3.17 kilogram kilo alan bir arkadaşından dolayı kendisi de belirli bir zaman içinde yaklaşık 1 kilo alıyor." diyor. Raporda bu boy ve ağırlıkta olanların sağlıklı olmalarına rağmen bunun gençleri obeziteye kadar götürebileceği ifade ediliyor. Araştırmayı gerçekleştiren Hawai Üniversitesi, aşırı kiloluların kendi arkadaşlarına tesir ettiklerini ya da bu arkadaşların mı onlarla birlikte olmak istedikleri konusunda net bir sonuca varamadıklarını açıkladı.

  İngiliz uzmanlar ise kilolu gençlerin kötü alışkanlıkları ve bulundukları ortamların önemli olduğu görüşünde. İngiltere Ulusal Obezite Grubu Başkanı Tom Fary, "Eğer bir çocuğun babası aşırı kilolu ise, bu babanın gidip spor yapması çok zor bir ihtimal. Çocuğu da gidip spor yapmaya öğreneceğine onun gibi yemeye alışır. Bazen anne-babalar da çocuklarına kötü örnek olabiliyorlar." dedi ..  [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

  AŞKIMM SENİ ÇOK SEVİYORUM (:

   Forum Saati Cuma Haz. 22, 2018 10:55 pm