|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !


Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

  Singapurda Graffiti Sanatçısına Ağır Ceza.

  Paylaş
  avatar
  Armoni
  PatRoN
  PatRoN

  Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
  Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
  Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 17/04/10
  Yaşım Yaşım : 26
  MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
  Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 669

  ? Singapurda Graffiti Sanatçısına Ağır Ceza.

  Mesaj tarafından Armoni Bir Perş. Eyl. 30, 2010 12:52 pm

  Singapur'da metro vagonlarına grafiti çizen ve bu nedenle, çevresine zarar verdiği gerekçesiyle 5 ay hapse mahkum edilen İsviçreli Oliver Fricker'in cezası, yaptığı itirazın ardından 2 ay daha uzatıldı.
  .Fricker, hem çevreye zarar verme hem de kamuya ait gayrimenkule izinsiz girdiği gerekçesiyle aldığı toplam 5 ay hapis cezasının iptali için temyiz mahkemesine başvurdu. Ancak hakim V.K. Rajah, önceden verilen hapis cezasını düşürmek yerine yetersiz bularak, iki ayrı suçtan toplam 7 ay hapis cezasına hükmetti.
  Hakim Rajah, Fricker'in cüretkar ve ölçüsüz davranarak suç işlediğinin kesin olduğunu belirterek, suçu, "sorumsuzca ve uluslararası alanda dikkati çekmek için tasarlanmış bir eylem" diye niteledi.
  İsviçreli sanatçı Fricker, 16 Mayısta 2 metro vagonunun üzerine grafiti çizdiği ve vagonların çekilmiş olduğu hangarlara izinsiz girdiği için ayrıca, 3 sopa falaka cezasına çarptırıldı. Falaka cezası henüz uygulanmadı.
  Fricker'ın İsviçre'de de maddi hasar vermek suçundan 2001 yılında mahkum olduğu, bunun da Rajah'ın verdiği karar için kanaat oluşturduğu kaydedildi.
  Sanığın avukatı Derek Kang müvekkilinin verilen karar karşısında hayal kırıklığına uğradığını belirterek, Fricker'ın basit bir suç için çok ağır bir bedel ödediğini söyledi.
  Güneydoğu Asya'da bulunan Singapur, dünyada suç oranının en düşük olduğu, yaşam standartlarının da en üst düzeyde bulunduğu kentler arasında. Ancak bu ülkede cezaların ağırlığı da dikkati çekiyor.  [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

  AŞKIMM SENİ ÇOK SEVİYORUM (:

   Forum Saati Çarş. Mayıs 23, 2018 1:03 am